10 May 2020
Novéna (deviatnik) k 100. výročiu narodenia sv. Jána Pavla II.
​Bratislava 9. mája (TK KBS)

Akadémia Karola Wojtylu / Misijná škola Karola Wojtylu informovali, že dnes začína novéna pri príležitosti 100. výročia od narodenia sv. Jána Pavla II.. Cirkev ho bude sláviť v pondelok 18. mája. Informovala o tom redakcia Zasvätený život.

Texty novény, ktorá získala aj cirkevné schválenie (tzv. nihil obstat), pripravili kňazi a laici zo Spoločenstva Karola Wojtylu. Počas deviatich dní pozývajú nad nimi uvažovať a prosiť za deväť rôznych oblastí, ktoré sv. Jánovi Pavlovi II. ležali na srdci. Na záver odporúčajú podľa možností pridať modlitbu posvätného ruženca alebo nejakú jeho časť.

NOVÉNU je možné nájsť TU.

Organizátori novéy zároveň ponúkajú niekoľko tipov ako osláviť samotný sviatok - záujemcovia sa môžu zúčastniť na slávení Eucharistie; môžu vo farnosti zorganizovať adoráciu (moderovanú alebo tichú); môžu napiecť koláč a podeliť sa s ním s niekým blízkym; pozvať pri príležitosti narodenín Karola Wojtylu niekoho na kávu; urobiť si rodinnú oslavu s príbehmi zo života sv. Jána Pavla II.; pozdieľať rodine alebo priateľom čo pre mňa osobne znamená osoba svätého Jána Pavla II.; môžu sa napríklad spoločne pomodliť, pozrieť si film o sv. Jánovi Pavlovi II. či prečítať si niektorý z jeho dokumentov.

Zároveň dávajú do pozornosti, že v dňoch 8. – 10. mája bude online konferencia teológie tela pre anglicky hovoriacich (niekoľko vstupov bude aj v španielčine). Časť konferencie je zadarmo.
Bližšei informácie a registrácia je k dispozícii na internetovej stránke https://www.tobvirtualconference.com/