10 May 2020
Novéna (deviatnik) k 100. výročiu narodenia sv. Jána Pavla II.
​Bratislava 9. mája (TK KBS)

Akadémia Karola Wojtylu / Misijná Å¡kola Karola Wojtylu informovali, že dnes začína novéna pri príležitosti 100. výročia od narodenia sv. Jána Pavla II.. Cirkev ho bude sláviÅ¥ v pondelok 18. mája. Informovala o tom redakcia Zasvätený život.

Texty novény, ktorá získala aj cirkevné schválenie (tzv. nihil obstat), pripravili kňazi a laici zo Spoločenstva Karola Wojtylu. Počas deviatich dní pozývajú nad nimi uvažovaÅ¥ a prosiÅ¥ za deväť rôznych oblastí, ktoré sv. Jánovi Pavlovi II. ležali na srdci. Na záver odporúčajú podľa možností pridaÅ¥ modlitbu posvätného ruženca alebo nejakú jeho časÅ¥.

NOVÉNU je možné nájsť TU.

Organizátori novéy zároveň ponúkajú niekoľko tipov ako osláviÅ¥ samotný sviatok - záujemcovia sa môžu zúčastniÅ¥ na slávení Eucharistie; môžu vo farnosti zorganizovaÅ¥ adoráciu (moderovanú alebo tichú); môžu napiecÅ¥ koláč a podeliÅ¥ sa s ním s niekým blízkym; pozvaÅ¥ pri príležitosti narodenín Karola Wojtylu niekoho na kávu; urobiÅ¥ si rodinnú oslavu s príbehmi zo života sv. Jána Pavla II.; pozdieľaÅ¥ rodine alebo priateľom čo pre mňa osobne znamená osoba svätého Jána Pavla II.; môžu sa napríklad spoločne pomodliÅ¥, pozrieÅ¥ si film o sv. Jánovi Pavlovi II. či prečítaÅ¥ si niektorý z jeho dokumentov.

Zároveň dávajú do pozornosti, že v dňoch 8. – 10. mája bude online konferencia teológie tela pre anglicky hovoriacich (niekoľko vstupov bude aj v Å¡panielčine). ÄŒasÅ¥ konferencie je zadarmo.
Bližšei informácie a registrácia je k dispozícii na internetovej stránke https://www.tobvirtualconference.com/